Dotazy a odpovědi

Nejen začínající, ale i stávající podnikatelé vyhledávají informace k živnostenskému podnikání, a proto živnostenský odbor Úřadu městské části Praha 2 ve snaze pomoci živnostníkům jsme pro vás připravili novou sekci „Mohlo by vás zajímat“, kde budou průběžně, zveřejňovány nejen nejčastější dotazy včetně odpovědí, tak i informace o novinkách v oblasti živnostenského podnikání, včetně informací „co dělat když“.
Dotazy budou čerpány nejen z běžné e-mailové korespondence, ale i zcela nové chatové služby „mluvii“, kde prostřednictvím chatu bude moci pokládat dotazy živnostenskému úřadu.

 

Dobrý den, jsem absolventkou střední průmyslové školy oděvní, momentálně jsem registrovaná na Úřadu práce a chtěla bych začít podnikat ve výrobě oděvů a oděvních doplňků. Místo podnikání chci mít u sebe doma, lze to? O jakou živnost se jedná a co vše musím udělat a splnit, abych získala živnostenské oprávnění?

Odpověď

Dobrý den. Chtěl bych zrušit svoji činnost OSVČ z důvodu nového zaměstnání. Poradíte mi, co mám pro to udělat a jak zrušení probíhá? Děkuji

Odpověď

Dobrý den, přestěhovala jsem se, chci změnit trvalé bydliště a i svoji podnikatelskou činnost vykonávat z jiné adresy. Co mám nyní dělat?

Odpověď

Dobrý den, chtěl bych si založit obchod s airsoftovými replikami zbraní (zbraně kategorie D, do 16j výkonu, prodejné 18let+ ). Na živnostenském úřadě mi bylo sděleno, že musím splňovat podmínky (mám odpovědného zástupce) a mít koncesi. Jaké mám další povinnosti, krom koncese pro opravy, úpravy, přeprava, nákup, prodej, půjčování, uschovávání zbraní a střeliva těchto replik? Potřebuji provozovnu, nebo stačí sídlo firmy?

Odpověď

Dobrý den, obracím se na Vás za společnost Kopretinka s.r.o. ve věci zápisu ekonomické činnosti do rejstříku CZ-NACE.
Naše společnost chce v současné době rozšířit svou oblast působnosti, a proto bychom chtěli do rejstříku do sekce L - Činnosti v oblasti nemovitostí dopsat dva podbody, konkrétně:
a) 68.20.2 – Pronájem vlastních nebo pronajatých nemovitostí s nebytovými prostory
b) 68.20.4 – Správa vlastních nebo pronajatých nemovitostí s nebytovými prostory.
Bohužel v současné době nevíme, kde se dají tyto body zapsat, proto se obracím na Vás a chtěl bych Vás poprosit, jestli byste nebyla tak hodná a neporadila mi kam se obrátit.

Odpověď