Dobrý den, obracím se na Vás za společnost Kopretinka s.r.o. ve věci zápisu ekonomické činnosti do rejstříku CZ-NACE...

Dobrý den, obracím se na Vás za společnost Kopretinka s.r.o. ve věci zápisu ekonomické činnosti do rejstříku CZ-NACE.
 Naše společnost chce v současné době rozšířit svou oblast působnosti, a proto bychom chtěli do rejstříku do sekce L - Činnosti v oblasti nemovitostí dopsat dva podbody, konkrétně:
 a)    68.20.2 – Pronájem vlastních nebo pronajatých nemovitostí s nebytovými prostory
b)     68.20.4 – Správa vlastních nebo pronajatých nemovitostí s nebytovými prostory.
Bohužel v současné době nevíme, kde se dají tyto body zapsat, proto se obracím na Vás a chtěl bych Vás poprosit, jestli byste nebyla tak hodná a neporadila mi kam se obrátit.
Předem děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek týdne!

 

Na základě Vašeho dotazu jsem si dovolila vyhledat výpis z obchodního rejstříku, živnostenského rejstříku a Výpis z Registru ekonomických subjektů ČSÚ v ARES. V administrativním registru ekonomických subjektů jsou uvedena Vámi požadovaná čísla CZ-NACE, ale pouze pro ty činnosti, na které má podnikatel Kopretinka s.r.o., IČO 00000000 živnostenské oprávnění. Vzhledem k tomu, že Administrativní registr ekonomických subjektů je informační systém, který umožňuje vyhledávání nad ekonomickými subjekty registrovanými v České republice tj. zprostředkovává zobrazení údajů vedených v jednotlivých registrech státní správy, ze kterých čerpá data (tzv. zdrojové registry), tudíž podnikatel zde nemůže žádat o zápis údajů.

Vámi požadovaná činnost není živností (§3 odst. 3 písm. ah) živnostenského zákona, (živností dále není – pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor)), to neznamená, že v této oblasti společnost nemůže podnikat, ale současně si musí předmět činnosti zapsat do obchodního rejstříku. Vzhledem k tomu, že registr ekonomických subjektů čerpá údaje ze zdrojových registrů, po zápisu předmětu činnosti do obchodního rejstříku by se Vámi požadované údaje měly zobrazit i v registru ekonomických subjektů.

 Administrativní registr ekonomických subjektů http://wwwinfo.mfcr.cz/ares/ares_es.html.cz